KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12861487
nr 1286 1487
Oidentifierad konstnär. Man, Signerad, oljemålning. Olja på duk, 41x33 cm
Utrop:
500 kr
måndag 4 november 2019
kl 19:39:38
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta